Haiglaslik fantaseerimine/valetamine 01.11.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

Mure sõbra pärast. Nimelt on ta alati fantaseerinud, kuid viimasel aastal on olukord läinud kordades hullemaks. Paljud on loobunud temaga suhtlemisest, sest nad ei kannata tema valesid, kuid minu arvates on probleem tõsisem, sest ta ise paistab oma valesid uskuvat. Seega ta elab fantaasiamaailmas.

Valed-fantaasiad on lapsikud, väga lihtsalt ümberlükatavad, kuid ta ise just nagu ei adugi, mis jama ta välja ajab.

Viimastel kuudel on tekkinud väga palju probleeme, sest tema valed hakkavad välja tulema. Probleem on ka selles, et tema fantaasiad on väga lennukad ning kaasavad endas tuntuid ettevõtteid, tuntuid inimesi...

Eelmisel nädalal tuli välja üks tema vale ning temalt päriti aru, ning lõpuks soovitati tal psühholoogi poole pöörduda. Lootus, et ta lõpuks saab aru, millega ta on hakkama saanud, suri kohe, sest probleemi tunnistamise või isegi eitamise asemel kapseldus ta veelgi sügavamale fantaasimaailma ja fantaasiad läks veelgi lapsikumaks (väitis, et on elitaarne tegelane, sinivereline ja kõik tema ümber on proletariaadid, kelle arvamus talle korda ei lähe).

Olen ise talle näidanud, et tema fantaasid on tobedad, ümberlükatavad, ta vaidleb alati vastu, kaitseb oma fantaasiat viimse hetkeni, kuni ma näitan talle ümberlükkamatut fakti, seadust vms, mille peale ta vahetab kohe teemat ja enam seda teemat ei puuduta.

Mis toimub? Läheb ta hulluks? Kui tema ei muutu, hakkan ise vaikselt ära keerama, sest enam ei suuda tema lollli juttu ignoreerida.

Tänud abi eest!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Jutt siin ei aita, ümberveenmine ei aita, sõnad ei aita. Noormees vajab arstirohtu. Head rohud olemas.
Psühhiaatri jutule! ja kohe.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet