Depressioon sõjaväes 22.10.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Vajan teie nõu.
Minu mees on olnud alati tugev ja kunagi pole ta mõelnud, et annab alla.
Probleem on nüüd selles, et ta läks sõjaväkke ja ta on depressioonis. Ta on olnud seal üle nädala ja räägib mulle selliseid asju, mida mina poleks temast uskunud, ta oleks nagu teine inimene.
Tal on unehäired, ärkab öösel kella 3-4aeg üles ja enam und ei saa.
Ta rääkis ,et ta ei suuda teiste inimestega kohaneda, et närvid ütlevad üles, tal pole tuju millekski ja on meeleheitel. Tunnen tema pärast muret ja mina teda seal aidata ei saa. Ta helistab mulle iga päev ja ütles, et ta hakkas öösel nutma ja ei jõua enam olla siin ühtegi päeva.
Äkki oskate mulle nõu anda, mida ma talle soovitaksin?
Kas sellises olekus inimene tohiks üldse sõjaväes olla?
Kelle juurde ta oma murega peaks pöörduma?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Sõjaväes on arst ja psühhiaatri konsultatsioonid. Kindlasti tohtri jutul käia ja oma murest julgelt rääkida. Teie omavahelised kõned tulevad ka kasuks, las räägib - jagatud mure ikkagi poole jagu väiksem.
Uue olukorraga kohanemine on alati nö valulik, depressiivne.
Igast murest saab üle!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet