Depressioon ja unehäire 18.04.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mu järjest süvenevale depressioonile (teist kuud on raske leida põhjust hommikul ärgata) on lisandunud unehäire. Ükskõik mis ajal ma magama lähen või palju eelnev öö maganud olen, ärkan ikka 7 paiku üles. Tavaliselt ma magasin 10 tundi, et end välja puhata ja nüüd kuhjuvad 3/4/5 tunnised ööd. Jaks midagi teha järjest raugeb, kõik ajab iiveldama, nutma või närvi. Midagi ei jaksa. Kas sellisel juhul on erguti kasutamine õigustatud? Ma mõtlen Wellbutrini (suitsetama olen ka ahelana hakanud, vahepeal samas ei jaksa sedagi, apaatia on liiga suur, et suitsugi teha). Ma saan aru, et erguti teeks mu päevad töökamaks, aga kuidas see unele mõjuks?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Puhkuse- ja töökiige peavad tasakaalus olema. Õhtul rahustava toimega AD, hommikul tassikene kohvi (vajadusel ergutava toimega
AD-d). Kasutusele võtta unega seotud soovitused, puhkuse nipid. Alustada minu Palve-Meditatsiooni harjutusest. Suits on pseudo - see ei aita. Milles on põhipõhjus? Kas see on kurvastamist väärt?
Psühhiaatri jutule - saate õiged arstirohud, harjutused-soovitused, eneseusku.
Igast murest saab üle!
Parimate tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet