Esprital ja halb enesetunne 20.11.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tervist
Olen 45-aastane naine. Aasta tagasi tekkis bussis sõites paanikahoog. Tekkis tunne, et kohe saan infarkti või insuldi. Perearst määras Zolofti,võtsin 5 nädalat, aga kõrvalmõjud olid jubedad. Siis läksin ise Wismari haiglasse ja seal psühhiaater vahetas Espritali vastu, kui olin 2 kuud võtnud, oli ikka jube paha olla ja kuna selle 2 kuud võtsin ka Lexotanili kõrvale ja jätsin selle päeva pealt ära, siis olid tugevad võõrutusnähud ja trügisin sisse Merimetsa Psühhiaatria haiglasse, seal olin 3 nädalat ja hakkasin võtma juurde Cipralexi 0,5 mg. Seda võtsin 2 kuud ja siis psühhiaatriga konsulteerides jätsime ära, kuna jällegi kõrvalmõjud või siis koostoimed Espritaliga ei lasknud kuidagi olla. Kokku võtsin siis Espritali 7 kuud, vähendasin 2 kuud ja nüüd 2 kuud rohuvaba (ööseks humala-palderjani tabletid BeCalm). Kohe kolmandast päevast peale lõpetamist algas jube pearinglus, käte-jalgade värinad, kõndides selline lainetamine, tasakaaluhäired ja udune nägemine. Olen seda kõike ka oma psühhiaatrile kurtnud, aga tema arvates ärajäämanähud ja küll lähevad mööda. Viimasel käimisel ta mulle enam uut aega ei pannud ja mingit teraapiat (küsisin küll) ei määranud. Aga füüsiliselt ikka jube olla. Enam ei teagi, mida teha. Olen ka mööda arste jooksnud, sest alates AD võtmise alustamisest lõi välja hüpohondria, kõik on enamvähem korras, mitte mingit surmahaigust, aga kogu selle aja on füüsiliselt kohutav aeg olnud. Mida teha?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Enneti ristkülik diagonaaliga ja "uued prillid" printsiipi rakendada. AD-st üksi ei piisa. vt. varasemad soovitused kliinik. ee-s, vt seda printsiipi jt. soovitusi minu äsja ilmunud raamatus "Väljavalitu".
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet