Vastumeelsus 16.07.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 26.a. noormees.
Ärevushäirega olen kimpus juba mitu aastat.
Sel kevadel läks asi jälle hullemaks, tarvitan ka Zolofti.
Mure on siis järgmine et tööl suhtlemine klientidega ja üldse mingi käsu esitamine ülemuse poolt tekitab automaatselt sellise vastiku vastumeelsuse, mis ajab kohati väga ärevaks ja pingesse, see on kohutav ja hirmutav tunne. Kuidas oleks võimalik sellest tugevast vastumeelsustundest vabaneda.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1. Arstirohi. See olemas.
2. Harjutused. Kui neid ei ole teinud, siis vt. minu varasemad soovitused ja neid teha. Alustada nn.minu Palve-Meditatsioonist.
3. Ideomotoorne harjutamine. Mõttes kujutleda neid pingestavaid olukordi ette ja mõttes neisse rahulikult suhtuda, rahulikult need probleemid mõttes lahendada. See on nagu vees karastamine. Vaim peab valmis olema ja siis tuleb ka keha kaasa. Võtta nagu Karastamist ja sellest Karastamisest rõõmu tunda - saan tugevamaks, karastun, saan asjast üle.
4. Tööl asju võtta mänguliselt, nagu teatris.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet