halvad mõtted 19.06.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Kirjutan sellepärast, et saada abi, kuidas lahendada oma probeem. Kevade algul võtsin antitepresante. Need aga tekitasid vastikuid mõtteid, elu isu läks ära. Tekkisid mõtted, et teen endale või kellelegi teisele midagi. Enne antitepresantide võtmist polnud mul iialgi niisuguseid mõtteid. Antitepresante võtsin kuu aega. Siis aga jätsin rohtude võtmise ära, kuna tervis läks järjest hullemaks. Seepärast viibisin ka umbes kuu aega psühhiaatriahaiglas. Ka see ei aidanud. Umbes kolm nädalat tagasi sain kodu. Kuid ikka on väga halvad mõtted peas. Olen proovinud küll igasugust tegevust teha, kuid pea on lausa hull, miski ei aita. Tean, et ei tohi palju voodis olla. Seepärast olen üritanud muusikat kuulata, telerit vaadata, Internetis olla, kui natuke parem oli, siis ka väljas jalutamas käia, palli mängida jne. Kuid kahjuks ei aita mitte miski. Elu isu läheb veel rohkem ära. Ma isegi ei usu, et terveks, st normaalseks saan, samas tean, et lootust ei tohi kaotada. Mul on nüüd ka täielik huvipuudus, sest olen väga palju kannatanud nende mõtete pärast. Loodan, et saate anda abi. Tahan väga terve olla, ei taha neid vastikuid piinavaid mõtteid.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tähtis on koostöö raviarstiga. Julgelt ja avameelselt tuleb temale need elamused ära rääkida, arstirohu toimet kirjeldada. Kui mingil põhjusel piisavat kontakti tohtriga ei saa, siis tuleb arsti vahetada. Mina lausa soovitan seda teatud juhtudel.
Omapoolsed tegemised - terviseterade kogumised - tuleb loomulikult positiivseks tunnistada. Tervislik eluviis tugevdab tervist.
Omapoolne aktiivsus on oluline!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet