segane probleem 30.05.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Kas on mingi psühhiaatrilise ravimeetodiga (hüpnoos vms) võimalik teha nii, et saaks unustada oma mineviku. Asi selles, et ma ei taha olla mina ja ma ei taha elada oma elu, pole kunagi tahtnud (nii kaua, kui ma ennast mäletan; nüüd olen 22). Kogu aeg tulevad meelde igasugused asjad, mis ma minevikus olen teinud valesti. Ja ma saan vhästi aru, et võiks olla normaalne ja sellise jama peast visata, aga enamasti pole sellest kasu, kui hommikul mõelda, et nüüd mõttetustel lõpp ja hakka olema õnnelik, sest õhtuks ei suuda ennast ikka kontrollida ja langeb tuima eluvihkamisse.
Ei tarvita alkoholi, narkootikume ega ole mingit traumat üle elanud.
Need asjad, mis ma tahan unustada, on suures plaanis sellised: miks ma polnud julge, rõõmus, andekas erinevates situatsioonides, kui ma olin 7, 12 ,15, 20 jne. Selline üldine pidev hala. Aga ma olen väga õnnetu olnud juba 3 aastat.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Elu on olevikus, elu on tegutsemine oma eesmärkide sihil. Eesmärgid jäävad nendele sihtidele, milles olen andekas ja isegi geniaalne. See andekus tuleb endas leida ja siis välja arendada, koolitada ning siis rakendada. Kui sllega t4egeleme, siis ei ole aega mõtetega minevikus hulkuda. Mõte ja tegu toimib olevikus.
Sport aitab pingeid maandada (ka minevikus nö alateadvusesse tunginud).
Minu harjutus on suureks abiliseks.
Arstirohtu annab (vajadusel) psühhiaater. Head rohud olemas. Aga rohi on abivahend, kõik eelnev - põhivahend.
Parimat ,
Jüri O.-M. Ennet