kas OKH diagnoosiga naine võib rasestuda? 16.04.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere Doktor Ennet

Olen 35a naine ning 10a lapse ema. OKH diagnoosi sain 2004 aastal. Kas naisel, kel on obsessiv-kompulsiivhäire võib üldse mõelda rasestumise peale või on see utoopiline mõte? Kas raseduse ajal võivad vanad häired pinnale tõusta? Ja kuidas see lapsele mõjub? Ma sooviks veel ühte last saada, aga vajan infot kas üldse tohib?
Minu OKH väljendus vägivaldses kinnismõttes+teos, et ma võin oma lapse tappa kuigi ma seda loomulikult ei teinud, aga see mõte oli kole ja piinav. Peitsin nõõre ja nugasid. Armastan oma last väga väga ja ei teeks talle kunagi kurja. Aga tean, et mul on see häire korduv, 2 korda on OKH mind juba külastanud, ravimiks sobis mulle mõlemil korral hästi citalec +teraapia.
Palun andke mulle nõu!

Tänan

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Teeksin kindluse mõttes ühe ravikuuri AD-ga, harjutused, veel harjutused ja siis Laps. Kindlasti harjutused, siis olete asjast jõuliselt üle.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet