vaimne vägivald ja tervis 29.01.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Milliste tervisehäireteni võib viia vaimne vägivald ja kui tõsine probleem on see tervise seisukohalt? Praegu põen juba depressiooni, unehäireid, südame rütmihäireid...Kas on võimalik, et olen mingil hetkel skisofreenik või midagi veel hullemat..Vaimset vägivalda põhjusab minu mees mind ähvardades, ahistades, armukadetsedes, pidevalt kontrollides, süüdistades..
Tänan vastamast!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vägivallast ei teki skisofreeniat.
Vägivaldsest mehest tuleb end lahutada. Lahutada ja kohe ja kiiresti ja ilma kõhklemata ja ilma kahetsemiseta.
Vägivaldsus ja armukadedus on iseloomulik alkoholismile. Alkohooliku juttu ei ole mõtet uskuda - samasugune "hundiudujutt" nagu meie "Kolmainsusel" - laseme ministeeriumivankri kraavi, siis tekib motivatsioon ja vankrijuht hakkab tööle. Tule taevas appi! - aga Taevas ei tule. Nagu riigivanker vajab uut juhtimist, nii teiegi vajate kiirelt uut elamist.
Tegutsege otsusekindlalt!
Kannatlikkust, järjekindlust,
Jüri O.-M. Ennet