xanaxi pikajaline kasutamine 29.09.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

mulle määrati diagnoosi järi neurasteenia xanaxi o,5 ravi 2002.a. ja see on kestnud siiani,vahepeal olen tarvitanud 1 ja 1,5 ni välja.käisin ka psühhiaatri vastuvõtul et xanaxist vabaneda ja määrati remeroni kuid sellega olin veel hullemas seisus ,nagu vati sees elasin ning tuli katkestada selle ravimiga,siis proovisime diasepamiga kuid ka see ei sobinud ja jäi ikka xanax . Ka psühhiaater pidi tõdema et olen väga tundliku organismiga inimene ja lisaks tekkis ka sellel aastal laktoosi talumatus mis paneb ka suured piirangud ravimitele.Ei saa tarvitada vererõhu ravimeid peale norvaski ainult,kuid samas väga huvitav tähelepanek minu enda poolt,kui tarvitan xanaxit ja elus probleeme pole siis pole ka vererõhu ravimit tarvis.Samas saan aru et mul on tekkinud sõltuvus xanaxist, sooviks sellest vabaneda kuid ei ole näinud siiani valguskiirt kuidas see oleks võimalik. Kuna elu-olu kulgeb ikka üles ja alla siis ka rohu tarbimine 0,5 - 1,5 tab.õhtul et magama jääda - probleem ongi just magama jäämises,uni lihtsalt ei tule. Kuna olen 59 aastane siis sooviks ikka veel 10 kond aastat elada ka ilma keemiata, kuid olen paraku pidanud leppima selle mõttega,et xanax mu kaaslaseks saab kuni hauani . Ma pole pessimistlik inimene pigem armastan nalja ja head tuju ikka kuid tunnen et xanax hakkab mõju avaldama maksale sest viimane valutab tihti või see lihtsalt enda ettekujutuse vili. Ja väga halvasti tunnen end kui pean arstide juures käima sest peab ju mainima et xanxit tarvitan ja siis küll tekib tõeliselt sõltlaslik tunne olgugi,et ei pea ennast ise sõltlaseks sõna otseses tähenduses vaid olen seda tänu oma haigusele.Sooviksin teie arvamust asjale.Ette tänades.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Sõltuvus ilmselt veidi on. Asendus mõne neuroleptikumiga - väikesed annused. Kindlasti harjutused (psühhoregulatsioon), kindlasti kehalised harjutused. Kindlasti kasutada hulgi neid "nippe", mis und soodustavad: soe dušš, rahustavad teed, õige reziim, pea Nord-Ost´i suunda, värske õhk, õhtuPalve-Meditatsioon-Rituaal. Ravimitest - Circadin ka.
Kannatlikkust ja head tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet