Paanika ravi 3aastat, aga ikka hood. 19.07.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 21 aastane noormees, alguses zoloft ja nüüd 1,5 aastat seroxat,3 aastat kokku olen kasutanud ravimeid. Aga üsna sageli toimub minuga ikka midagi kummalist: tuju null, mälu tõrgub, südame ümber tühi tunne, ühesõnaga halb. Kaalun 122 kilo ja olen 183 cm. pikk,seroxati võtan1,5 tabletti. Minu psühhiaater kehitab juba mu jutu peale õlgu ja ütleb, et vaatame. Vahel viskab mul pea ringi ja silmanägemine läheb uduseks. Püüan ikka tegevuses olla, käin tööl, olen sõpradega. Tänan ette vastuse eest ,Roland.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Rohust üksi ei aita, vaja ka muid tegemisi: harjutused, uus hoiak.
Kehakaalu korrigeeriks ka veidi allapoole.
Aga tähtsaim - millest kõik see? Millega ei ole hing rahul? Kas eesmärgid on paika pandud? Kas sõprusring olemas või võimalus olla vaid üksik ühiskonnas.
Kui tunne, et psühhiaatriga ühist keelt ei leia, siis mõne teisega on see ju võimalik
Igast murest saab üle!
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet