kas võõrutusnäht? 13.03.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Olen antidepressante võtnud ligi kolm aastat. 2 nädalat tagasi vähendati mu ravimikogust poole võrra. Enam-vähem stabiilne olek on muutunud aegajalt suht masendavaks. Igal hommikul ärkan optimistlikuna ning võtan siis ka oma rohu sisse. Kusagil peale lõunat vajub iga päev tuju nii ära, et unistan ainult surmast. Mind kummitab kogu aeg mõte kunagisest unenäost, kus ma justkui nägin oma surma kuupäeva, ilma aasta numbrita. Selle kuupäevani pole sel aastal enam palju aega. Igal aastal on see mind painanud, kuid sel aastal on tihti eriliselt äravõitmatu soov elu lõpetamiseks võimalused luua. Olen korduvalt läbi mõelnud, kuidas see toimuda võiks.
Kas sellised mõtted on iseloomulikud ravimikoguse muutmisele ja lähevad varsti üle? Või peaks kaaluma varasema koguse taastamist?

Vastuse eest ette tänades,

Olev

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Sundmõtete kõrvaldamiseks ainult rohtudest ei piisa.
Rohu võtmist juhib raviarst.
Harjutused (viis rühma) ja uus hoiak tuleb ka tegevuskavasse võtte (vt. see minu ristkülik...printsiip).
Minu harjutuse (Palve-Meditatsioon) teine samm "tühjendab neist mõtetest.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet