proleemid ärevuse, higistamise jms 07.02.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

kirjutan Teile oma murest, mis mind viimasel ajal vaevanud on.

Umbes paar aastat tagasi hakkasid mul tekkima paanikahäired. Need vallandusid esmalt seltskonnaga süües, toit kippus kurku kinni jääma ning ei saanud enam neelata. ruumides kus oli palju inimesi hakkasid tekkima tasakaaluhäired niing kurk tõmbas kuivaks ja sõnad hakkasid kurku kinni jääma. määrati anafraniili ja xanaxi kuur, mida tarbisin mitu aastat, kuid ühel hetkel loobusin pidevast tarbimisest ning võtsin xanaxit ainult vajadusel. see süsteem põhimõtteliselt töötas.
hiljuti vahetasin aga töökohta ning seoses sellega on pea igapäevaselt vaja viibida suurtel koosolekutel, presentatsioonidel ning muudel sarnastel üritustel. seltskond ei pea olema ültse suur kui juba tunnen, et hakkan higistama, sõnad jäävad kurku kinni, pea hakkab ringi käima. seltskonnas on väga raske süüa. toitu on raske neelata ning tekivad ärevus ja paanika hood.
õhtuti enne magama jäämist tekivad aga hoopis isemoodi mured. nimelt hakkan endale visualiseerima igasuguseid situatsioone kus murran oma luid ning teravad asjad lõikavad mind. emotsioonid on nii tugevad, et tihti võpatan ehmatusest. samuti on uni väga rahutu, ärkan öösel korduvalt ülesse ning vähkren unetult.
üritan oma tegemistes nendest häirivatest teguritest välja teha nii vähe kui võimalik ning oma plaane nende järgi mitte kohandada. siiski pöördun teie poole, küsimusega, kas teil on mind kuidagi võimalik aidata.
ravimeid tahaksin võtta nii vähe kui võimalik. olen üritanud otsida abi ka alternatiiv meditsiini valdkonnast. käisin mõned kuud nõelravis, kuid see muutus pikapeale väljakannatamatult tüütuks, kuna seans kestab 1,5h ning nõelad mis on suhteliselt valusad takistavad igasugu liigutamist.
loodan, et saite mingisugusegi ülevaate mind vaevavatest probleemidest ning oskate anda natuke nõu.

lgp,
k.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Eks seda ärevust ja ärevushäiret ikkagi veidi on. Veidi tohtrirohtu ja siis harjutused. vt. varasemaid.
Igast murest saab üle! Saab ka sellest.
Vastuvõtule,
Jüri O.-M. Ennet