Tähelepanuvajadus 02.01.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Ma ei tea kui õige koht see on sellise probleemi pöördumisega, kuid sattusin siia kogemata ja tahan siiski küsida. Mul on tunne, et mul on väga suur tähelepanuvajadus, mis ei pruugi väljastpoolt nii häiriv olla, kui minu sisimas. Ma sooviksin saada mingit infot selle kohta, et kas on olemas mingit psüühikahäiret nagu liigne tähelepanuvajadus vms, et ma saaksin endast aru ja natukenegi aidata.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kõik inimesed vajavad tunnustust. Eelkõige peab inimene ennast ise kõrgemalt hindama. Enesekindlust annab mingi asja korralik valdamine ja sellega tegelemine. Iga inimene on mingis valdkonnas andekam - seda valdkonda tuleb endas avastada ning seda siis edendada e. treenida.
Tähelepanuvajadus on suur näitlejatel - harjutavad nad palju, teevad proove ja siis saaavadki seda tähelepanu. Tähelepanuvajadus on suur sportlastel - harjutavad palju ja siis saavadki seda tähelepanu. Ja nii kõigi elukutsete puhul - püüa olla hea ja siis parim! oma andekuse valdkonnas. Seega - see vajadus ei pruugi sugugi haiguslik olla.
Kui ikka tõsiselt segab igapäevaelu, ei stimuleeri tegutsema - siis psühhiaatri jutule.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet