Paanika või ärevus? 05.11.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul lugu selline ,et mul esinevad südame rütmi häired ja need ajavad mind nii närvi et ei saa oma iga päevaseid toiminguid teha.Kogu aeg jägin ennast ,et kas hakkab süda vahele jätma või ei .Ja varsti tunnen et jätab jälle vahele .Lihtsalt võimatu elada kardan magama jääda ja rahu pole kusagil.Käisin psühhiaatri vastuvõtul ja mulle kirjutati NORITRINI .Info lehelt aga loen ,et neid ei tohigi võtta ,kui rütmihäired esinevad.Miks siis mulle neid kirjutati kui ma kogu oma loo ära rääkisin.Ja kas on olemas AD,mis ei paneks südame tööd kiiremaks ja võiks tarvitada.Õhtul võtan RIVOTRILI veerand tabletti et ma rahulikult uinuda saaks ja rahulikum oleks.Võimatu elu koguaeg masendus ja abi kusagilt ei saa.Elan kohas kus psühhiaatrite valik ka eriti suur ei ole nimelt KURESSAARES.Ja kas seda RIVOTRILI võin vajadusel võtta.Palun vastake!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Rütmihäireid mitmeid: ärevushäirest tingitud, südame häirest tingitud jt.
Kui on tegemist ärevushäirega (paanikahoogudega), siis AD Noritren sobib küll, kui tohter seda kirjutab. Kui teraput ei ole leidnud, EKG uuring ei ole näidanud rütmihäireid, siis karta küll midagi ei ole.
Rivotril rahustab, on trankviliseeriv. On sümptomaatiline ehk nö kiirabivahend.
NB! Kui harjutusi ei tee, siis jäätegi rohtusid võtma. Harjutamine "ergutab" rakkused olevaid depoo- ja sünteesimehhanisme ning siis ei ole vajadus AD-d väljaspoolt juurde võtta.
Harjutamine!
vt. minu ritskülik diagonaaliga ja "uued prillid" printsiipi.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet