mure 19.08.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

olen 20 aastase tütre ema.Proovin lühidalt kirjutada.Me elame ühes väikeses eesti linnas.Tütar löpetas keskooli ja läks Tallinna kooli.Talle tundus sel köik nii vööras ja mitte kodune. Ta arvas et harjub.Juba algul ei saanud ta oma uute klassi kaaslastega jutupeale.Ta hiljem ütles et tekkis nagu mingi plokk ette.Aeg läks ja läks.Asi läks aina hullemaks.Ei julgend enam ülse rääkida arvas et ütleb midagi valesti.Tekkis tugev pinge.Selle suure pinge all läksid eksamid halvasti.Tegi järel eksamid.See oli viimane piisk.Ta ei saanud aru kuidas sai nönda juhtuda.Keskoolis läks öppimine hasti.Köik läks nii südamess .Ta on väga kohuse tundlik.Kui ta kodus käis ütles ta et on raske aga saan hakkama.Neli kuud hiljem hakkas ta tundma et ta käed liiguvad iseenasest .
Mölemad käed liiguvad üles alla.Ta ütleb et mitte midagi ei saa teha sundliigutused.See aeg ei saa rääkida ega süüa segab elamist. Peas tundis ta nagu oleks kastis kinni. Ta ei tundnud ennast ära , näeb ennast nagu sisse poole, mötted on ainult negatiivsed, pea on tühi ,mötteid ei ole,teha ei taha midagi. Ta ütleb et on nagu kuskil augus.Käisime psühhiaatri vastu võtul. Olime haiglas uurigutel.Praegu vötame seroguel,efexor xr.Oleme väga mures.Mis te arvate.Juba ette tänades. Mures ema.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Võtta õpipaus ja tervis korrastada. 1/2 või isegi 3/4 juhtudest kooli vahetusel ja uude keskkonda minnes on neid kohanemisprobleeme. Ennast mitte süüdistada. Seroqueli (kvetiapiin) võtta vastavalt psühhiaatri soovitusele. Oma tundmustest-mõtetest avameelslet tohtrile rääkida - saab annust korrigeerida vajadusel. Sama ka Efexori e venlafaksiini (Antidepressant) kohta. Korralikult puhata, jõukohaselt kehalisi harjutusi teha.
Täpsemad juhised raviarstilt.
Kannatlikkust,
Jüri O.-M. Ennet