alkoholismiravi tagajärjed 25.07.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mu sõbral on alkoholismiprobleem. Mingil hetkel otsustas ta teha süsti, et ei jooks enam. Neli kuud suutis olla kaine, siis algas kõik otsast peale, algul väike õlle, siis juba kangemad joogid. Nüüd joob juba iga päev ja ikka kanget. Mind huvitab - mis tagajärjed võivad tekkida selle süsti ja alkoholi koosmõjul ning kas ja kuidas see koosmõju võib mõjuda südamele?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Võimalusi mitmeid:
a) joob end surnuks: süda või midagi muud ütleb ülesse - seda näitab lahang e. laiba meditsiiniline uurimine;
b) invaliidistumine (kehaliselt, vaimselt, sotsiaalselt);
b) kui surm silme ees või valu nagu põrgukatlas keemisel, siis võib mõni jobu-joodik veel õigele teele tagasi pöörduda.
Maapealsetel on energia ja sellega seonduvate agensitega probleeme (rahvusvete rannamiilid anti varem lahkelt ära, nüüd võõrgaas oma riigi vetesse; akadeemikute nõu ei kuulata, ärihaide poliitikutest hääletorusid aga küll jne).
Põrgukatlas kütete jätkub!
Islamirahvas viina ei joo (Allah olgu selle eest kiidetud!), sellepärast neid viinaga orjastada ei saa. Eestirahva teatud osale aga viin maitseb...
Eestirahva viinatõvest rääkis juba K.E. von Baer, viinakatkust Fr. R. Kreutzwald, joomahullusest Juhan Luiga, ...meedia on hommikustest uudistest alates jooma-infot (roolijoodikud, müüki-mitte-piirata infot, liber-turg tähtsam kui inimene jms) küllasatunud, aga nö alko-tsunaami "ei loksuta" kedagi riigirooli keerajaist. Ja laine lööbki üle pea, üle kodaniku, üle riigi.
Ole kaine, Eestimaalane - OKE! - kui veel elus oled.
Esivanemad pidasid vabadusvõitlusel vastu, peame meiegi, vähemalt osa meist.
Jüri O.-M. Ennet