elu ilma rõõmuta. 17.06.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Sooviksin lihtsalt end veidike tühjaks rääkida ja nõu saada.Olen 17 aastane tütarlaps.Läksin aasta tagasi perearsti juurde pideva väsimuse töttu.See oli kestnud selleks ajaks aasta.Võeti vereproov, mis oli korras.Arst palus teha mul test, mille tulemustest järeldas ta depressiooni.Ja saatis mu psühhaatri juurde.Sain saatekirja aga ema ei pannud aega kirja.Lubas panna aga läks meelest koguaeg jne.Samas ei teinud seda ka mina.Mina ei tea kuhu ma peaksingi helistama.Igatahes siiani pole sinna saanud mindud.Minu olukord on aina hullemaks läinud.Olen nii väsinud koguaeg.Magan igapäev ilusti 8-9 tundi ja lõunaaeg magan veel 3-4 tundi lisaks.Elurõõmu üldse pole.Midagi ei paku huvi.Ma pole laisk, vähemalt enda arvates.Ma lihtsalt olen nii kurnatud.Ma ärritun väga kergesti, olen nii pettunud endas.Olen viimase 2 aasta jooksul oma sõpradest võõrdunud.Nii et põhimõtteliselt pole mul ka sotsiaalset elu.Surma mõtted käivad igapäev läbi.Ma ei näe lihtsalt oma elul mõtet.Kõik on nii raske.Ma ei tea mida teha.MA käin emale koguaeg pinda juba et ta mulle psühhaatri juurde ajakinni paneks.Ema ütleb et see ei aita.Antidepressandid pidavat veel uimasemaks tegema.Ma rääkisin emale et tunnen end väga halvasti.Ma ei teinud seda tähelepanu püüdmise pärast.Ma lihtsalt kardan et kui mu olukord ei parane kui ma midagi ei tee.Ma ei oska midagi enam teha.Olen liiga kurnatud et spordiga tegeleda.tahaksin vaid jääda magama ja mitte kunagi ülesärgata.Siia on raske kirjutada lühidalt oma probleemi,sellep.Hiljuti lugesin artiklit kroonilise väsimuse sündroomist.selle sümptomid kattuvad minu omadega.Või ma olen lihtsalt loll ja üritan endale haigusi välja mõelda.ah ma ei tea enam ... vb on jutt kuidagi poolik.Loodan et saate natukenegi aidata.Ette tänades!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaatriakliiniku dispanseris võtab vastu valvearst ja selle jutule saab juba samal päeval. Sealt alustadagi. Antidepressantidest on abi. Neid mitmete toimetega: rahustavaid, ergutavaid, und soodustavaid, isu tekitavaid jne. Tohter annab õige. Saatekirja vaja ei ole, võib kohe minna.
Mine kohe.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet