Kas arstile?Kelle juurde 12.06.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere Doktor,
suhteprobleemid on ülepea kokku löönud, närvilisus ja pinge avaldub juba füüsiliselt-unetu, uni on rahutu,pidev väsimus, süda on paha, pearinglus jne.

Suhtel ajalugu pool aastat.Korra oleme juba 2 nädalat lahus olnud-põhjuseks see,et tema ei teadnud mida ta täpselt soovib,keda soovib jne. Sain ise sellest seekord kergelt üle ja suutsin kahenädala pärast juba helgelt ringi vaadata. Siis aga veenis ta mind,et just minuga tahab ta edasi minna ja saime taas kokku!
Nüüdseks sellest paar kuud möödas ja oleme taas lahus, põhjused tema poolt üldjoontes samad. Ma ei suuda sellega aga kuidagi toime tulla; pinged,ärevus jne. Ma ei suuda enda jaoks leida põhjendust sellele,et keegi ,ke son minu jaoks kallis on võimeline neid tundeid mitte jagama ning mind sellel viisil reetma .
Hingevalu ja murtud süda tuleks klassifitseerida tõsisteks haigusteks ,lisaks füüsilised väljendused veel sellel!

Kelle poole ma võiksin pöörduda, kellega rääkida, millest leevendust leida ( kas AD-d oleks variant?) Tundub ,et sellel korral ei suuda ma sellest iseseisvalt üle saada kuidas ma ka ei püüaks.Teien osapoole keeldub kõikidest kommentaaridest,selgitustest jne.( Igal oam viis hingevalu komenseerimiseks) ,samas kui mna tunnen ,et just mul oleks vaja kogu see saast enda seest välja saada.

Palun soovitusi!

S.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Andke aega atra seada - aeg maha ja lülituge sellest suhtest nii vaimselt kui ka reaalselt paariks kuuks täieliselt välja. See lahusolek annab asjadele palju selgust.
Pihtida võite psühholoogile, rahustavat rohtu (kui sportlik ja kehaliselt aktiivne eluviis väheseks jääb) saate psühhiaatrilt. Ka temale on võimalik pihtida.
Suhe on/olgu kahepoolne ja soovida on vaja vaid sellist, kus ka partner Sind hindab ja soovib.
Aeg maha!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet