espritalist loobumine... 30.04.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere,
olen võtnud üks kuu (aprill) espritali 30 mg, igal õhtul 1/4 tabletti. tunnen et sooviksin sellest loobuda. kas ja kuidas peaksin alustama. kas äkki üle päeva veel edasi võtma? või võiks päevapealt ära jätta? jaanuaris võtsin elus esimest korda AD-d. kaks nädalat iga õhtu pool tabletti, kuid see tegi hirmus uniseks. kahe nädala pärast hakkasin võtma üle päeva 1/4 tabletti
veebruari keskel lõpetasin võtmise, kuid märtsi lõpus tulid äravus ja paanika tagasi.hakkasin uuesti espritali võtma. praegu tunnen ennast peaaegu hästi. kuidas lõpetada espritali võtmist? või peaks üks kuu veel võtma ja mitte liiga kiirustama tabletist loobumisega? pisut kardan, et äkki tuleb sama ärevus ja paanika tagasi.

parimate tervitustega,
kaire

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui vaim veel ebakindel endas, siis veel rohtu edasi võtta.
Harjutsed! Kuidas nendega tegelemine edeneb? (viis rühma harjutusi, minu harjutus, tervislik-sportlik eluviis jms.).
Kui täieline enesekindlussaabunud, siis veel nädal-kaks AD-d ja seejärel ära jätta see Esprital. Võib päeva-pealt, võib ka 5-7 päeva jooksul annuse vähendamisega. Sisetunne ütleb vastuse.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet