Elumõte 09.04.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen neli aastat Cipralexi söönud. On perioode, kui tahaksin lõpetada. Eelmise aasta lõpus üritasingi- tulemuseks oli kuu aega kestnud öised paanikahood. See oli kohutav, ärkasin tunniajase une pealt kõhulahtisusega ja üleni higisena. Nii üritasin u. kuu aega, kui uuesti tohtri juurde läksin, kes mulle Cipralexi tagasi määras. Söön rohte ja tunnen kuidas miski mind ei köida. Olen alati sportlik ja aktiivne olnud aga nüüd on jalad nagu tina täis. Tihti taban end mõttelt- milleks kõik. Mul on pere, kaks last ,hoolitsev mees, olen maj. kindlustatud. Vajaksin tohtrit kes aitaks mind hullemast üle aga siin lõuna-eestis on raske leida kedagi kes mõistaks. Praegune psühhiaater ütleb, et tema ei tegele psühholoogi tööga aga meie linnakeses on ainult üks psühholoog. Temale ma oma õnnetut olemist kurtma ei soovi minna. Lisaks vaevavad mind sundmõtted mis said alguse sünnit. järg. depressioonist 4 a. tagasi. Sundmõtetega olen tegelenud ja üritan neid ignoreerida aga aja möödudes nad tõstavad jälle pead. Võib-olla oskate soovitada kedagi Tartust, kes aitaks mind raskemast ajast üle ( olen nõus see 70 km. sõitma hea abi korral). Ette tänades,

Anne

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

vt. minu varasemaid soovitusi, vt. minu ristkülik diagonaaliga ja "uued prillid" printsiipi, mõelge ise endale soovitusi ja neid siis ka tehke.
Tartus on häid tohtreid palju, eriti hea on minu kursusekaaslane Lembit Mehilane.
Parimate soovidga,
Jüri O.-M. Ennet