kiirelt tõusev vererõhk 21.02.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

mul on kõrgvererõhutõbi,aga nüüd on hakkanud ootamatud värinad,krambitaolised nähud täiesti ootamatult eriti enne uinumist ja rahusolekus ja samas tõuseb vererõhk 200 kanti ja pulss kiireneb.peale xanaci võtmist läheb mõne aja pärast mööda.kas on tegemist millegi tõsisega,näiteks miniinsult või midagi taolist.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Milline noorus, milline kehakaal, milline kehaline aktiivsus, milliseid haigusi olete põdenud-põdemas, millised ravimeid on tohter soovitanud võtta ja mida võtate...?
Vererõhk ja insuldioht on korrelatsioonis. Xanax on kiiretoimeline rahusti ja aeg-ajalt kasutamiseks vägagi hea. Aga vaja ka palju muud TERVISLIKKU harjutamist ette võtta ja TEHA, teha rõõmuga.
Täpsemad soovitused psühhiaatri vastuvõtul. Terapeudi soovitusi täitke rõõmsameelselt edasi.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet