puudutab rivotrili e clonasepami tarvitamist 07.02.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere
küsimus:
kuigi kogu teemat ei saa selle ühe küsimusega kokku võtta siis jääbki see suhteliselt primitiivseks
teema on selline et olen kasutanud rivotriili juba mitmeid aastaid ...määratud pole ta mulle ,kui epilepsia ravim vaid tavalise rahustina... ilm selgelt on tekkinud sellest sõltuvus ...nii vaimne ,kui ka füüsiline millega olen kursis...
ta tekitab minu puhul suuremal jaol süüdimatust ...ja kogused kipuvad vahest tõusma küllalt kõrgeks...siis on tõenäoliselt tegemist narkomaaniaga mitte millegi muuga...ka sellele järeldusele olen jõudnud
küsimus ise oleks selline kuidas oleks võimalik sellest lõpplikult vabaneda kas päevapealt lõpetada sellle manustamine ...või siis järk järgult luues mingi programm mis viib koguste vähenemisene nullini

murelik mart

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Järkjärgult ja vajalik on mingi muu (sõltumatust mittetekitav) asendusaine. Kui ainete vahetus käima pandud, siis ka eluviis (sportlik, eesmärgistatud, jne.) vajab muutmist.
Psühhiaater aitab vajaliku asendusainet leida, pakkuda.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet