kui lähen närvi... 25.01.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kas on mul võimalus saada mingisugust ravi kui ma oma enda lapse kisa peale närvi lähen ja olen kodustega närviline...õnneks mitte niihullusti, et kellelegi liiga teeks füüsiliselt, kuid karjun liialt palju ja sellega olen rikkunud oma peresuhted naisega. Olen küll üritanud mitte närvitseda, kuid kui see kisa ei vaibu siis ma ei suuda lihtsalt olla rahulik (tegemist on peres teise lapsega juba). Mida saaksin teha, et mitte minu närvitsemise pärast pere laiali ei läheks.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Laps(ed) kärusse-käekõrvale ja jalutama. Kaks-kolm km. Kasuks Lastele ja Teilegi ning Temakenegi saab hingetõmmet. Kerge rahustav tee (apteegi vabamüügist). Minu harjutus.
Tegelege Lastega, laulge-mängige ja nad rahunevad. Rahunete Teiegi. Laps tahab tegelemist. Ta ju Teie kännust, Teie Käbi, täpselt Teie moodi, samavõrd geniaalne ja talendikas - milline rõõm.
Koerakene viiakse regulaarselt jalutama, miks siis Lapsukestega probleeme tekib? Esivanemate peredes oli seitse venda ja kaks õde (minu isapoolses peres, näiteks) ja saadi hakkama. Said Esivanemad hakkama, saame ka meie, saate ka Teie.
Olete tubli, et Teil Lapsed on.
Naudi seda Õnne! Aga väikesed raskused-kohustused käivad ikka eluõnne juurde.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet