Sundravi? 07.01.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
olen neljaliikmelise pere üks liige. Kirjutan, sest ei oska mujale pöörduda. Nimelt mulle tundub, et minu isa on isiksusehäirega. Ta on umbusklik ja kaldub kõike (eriti meid) vaenulikuks pidama. Ta peab kauai viha, tihti ilma põhjuseta, kaitseb oma õigusi sõjakalt ja visalt jne. Ta on ka vägivaldne meie suhtes... . Tavaliselt siis, kui on alkoholi tarbinud, kuid mitte ainult siis. Peres on vaimne ja füüsiline terror. Meie juurest ta vabatahtlikult ära ei lähe. Mida teha? Kas tänapäeval on mingit sundravi? Sellise inimeseda on suisa ohtlik koos elada. Kelle poole me peaksime pöörduma, mida tegema?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tahtevastane hospitaliseerimine on seadusega võimaldatud ja ainult siis, kui on oluline oht endale või siis kaaskondsetele. Koostöös psühhiaatriga saate selles selgust. Alkoholismiga kaasnebki tüüpiliselt agressiivsus. Alkoholismi ravides ka alkoholist tingitud agressiivsus taandub.
Teatud juhtudel on ka lahutus ja eraldi elamine kasulik mõlemale poolele.
Alustage psühhiaatriga kohtumisest.
Parimat soovides ja kannatlikkust,
Jüri O.-M. Ennet