Küsimus spordivallast 15.12.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, dr. Ennet!

Sellien küsimus, et mul on avastatud südame kodade vahel väike auk. Ma ei tea, kas sellepärast, aga ma väsin üsna ruttu ja seda rohkem peale sellest august teadlikuks saamist. Olen üsna noor veel, kui auk avastati, olin 32. Praegu 34. Ja N. Ma isegi ei tea, kas see väsimine on psühholoogiline või on seotud selle auguga, kust pidi verd tagasi voolama. Ka kipun närveerima nii et süda läheb rütmist ära. Eriti enne esinemisi. Vajan rohkem enesekindlust. Kuidas seda kasvatada? Milline sport üldse oleks mulle soovitav? Ujuda ma ei oska ja väga jõukalt ei ela. Usun, et värskes õhus jalutamine oleks kasulik, aga praegu on nii pime aeg, et valge ajaga istun tööl ja õhtuti pole jaksu midagi enam ette võtta. Olen veel ka vallaline (kes sellist väsivat inimest enda kõrvale tahakski!).
Ilusaid saabuvaid jõule!
Katrin

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Mul on avastatud südame kodade vahel väike auk. Sellel teemal annab täpsemaid soovitusi kardioloog. Põhiprintsiip - jõukohane ja endale meeldiv-mõnus kehaline tegevus on ikkagi kasuks.
2) Ka kipun närveerima nii et süda läheb rütmist ära. Siin soovitaksin: a) Valocordin-Diazepam tilku enne esinemist, b) harjutada etlemist, näitlemist.
3) Kogu elu ju üks suur sotsiaalne näitemäng ja oma rolli tuleb Mõnuga mängida. Mida rohkem olla Ise, sed paremini see roll välja tuleb. Harjutada on vaja. Näitlejad ju ka koolitavad-harjutavad. Lihtinimene seda enam!
4) Vajan rohkem enesekindlust. Kuidas seda kasvatada? Milline sport üldse oleks mulle soovitav? Tehke minu Palve-Meditasioon harjutust. vt. ka varasemaid soovitusi .
5) Olen veel ka vallaline. Tore - vallalisi Noormehi on ka olemas. Kes suhtleb, liigub, vaatab - see ka leiab! Ja ega see õige kohe esimesena pruugi vaatevälja-suhtlusringi sattuda. Kannatlikkust.
Kauneid Jõule!
Jüri O.-M. Ennet