psühh. haiglad 04.12.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
Kas Tallinnas/Eestis on olemas peale Paldiski mnt ja Wismari, kus ravitakse vaimselt haigeid inimesi? Küsimus emas, kes põeb skisofreeniat ja nüüd pimedal sügisel avaldub tal hoog juba teist aastat järjest. Eelmisel aastal oli ta kuu aega paldiski mntl, aga hiljem koju saades ta ravi ei jätkanud ja tablette välja ei ostnud, kuna ta ei tunnista ennast haigeks, kuigi talle on määratud grupp. Nüüd haigushood tagasi tulnud, aga ei tahaks teda paldiski mntle panna, kuna tal oli täielik ehmatus haigla kõledusest- isegi ehmatasin päris korralikult, kui suurde rusuvasse majja teda viima läksin ja külas käisin, sest arvasin, et keskkond soosib ka igati haigete tervenemist, aga selles ma eriti kindel ei ole.. Ehk on mõni erakliinik või sanatooriumilaadsed asutused, kus ravitakse samuti skisofreeniat ja vaimuhaigusi. Hirm on suur, kui peaksin ta tagasi kõledasse paldiski mnt haiglasse viima...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Küsimus ei ole kus (haiglas), küsimus on, et saaks ravi. Selle häire korral ongi lugu selline, et puudub haiguse tunnetus - end ise haigeks ei pea ja seetõttu rohtu EI VÕTA. Siit need hädad hakkavadki. Kui kodus rohtu võtta, siis haiglaravi vajadus väheneb minimaalseks. Soovitan nõu pidada ravitohtriga, arstiga, kes Teda ravis.
Ja haiglahooned on just sellised, nagu nad on.
Veelkord - küsimus ei ole Tallinn, Tartu, Viljandi variantides, küsimus on ravimite saamises-võtmises.
Kannatlikkust,
Jüri O.-M. Ennet