alzhaimeri tõbi 08.11.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kas te seletaksite selle tõve lahti nii öelda maa keeli

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ladina keeli - Dementia. Eesti keeli -nõdrameelsus. Alzheimer on tohtri nimi, kes seda tüüpi nõdrameelsust, aju orgaanilist haigust möödunud sajandi alul ühe esimesena uuris ning kirjeldas. Selle avaldumine - vaimse arengu regress e taandaareng e tagasilangus lapsepõlve suunas. Viimase aja asjad ununevad, uut ei omanda, aga varasema aja asjad on veel meeles. Ja nii see tagasilangus "sammub" järjest ja pöördumatult lapsepõlve suunas kuni väikelapse eani välja. Inimene vajab abi, toetust, suunamist nagu väike laps.
Peale Alzheimeri dementsuse on veel rida teisigi.
Dementsuse ennetamisel on olulised kõik "lubjaka" e ateroskleroosi vältimise soovitused.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet