Murtud süda 01.11.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Kuidas ravida murtud südant? Petmisest on juba mitu aastat möödas aga aeg- ajalt tekitab see ikka veel suurt südamevalu ja asjatuid võrdlusi (enda kahjuks-väga vale mõtteviis muidugi) ja enesehinnangu langust. Selle suhte ja närvipinge tagajärjel lõi välja depressioon, mida olen ka ravinud. Kõige valusam on leppida sellega, et ma ei kõlvanud sellisena nagu ma olin ja ei olnud isegi ausat kohtlemist väärt. Minu selja taga elati topeltelu. Saan aru, et vajalik on mõtteviisi muutus aga hingevalu on ikka olemas.
Ette tänades vastuse eest,
murelik

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Valikud:
a) muutub tema,
b) muutute ise,
c) muutute mõlemad,
d) leiate uue südame!
Õiget vastust teab vaid Teie süda! Osa asju ei ole ratsionaalsed, südameasjad eiriti! Mõistus ja süda on teinekord ülimalt vastuoluski.
Tihased ootavad juba talvetoitu, inimesed hingele!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet