Ärevus- ebareaalsus 22.09.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Olen 26 a naine, 1 lapse ema. Olen teile ka enne kirjutanud, et paanika ja ärevushäirest tekkis selline pidev ebareaalsustunne- sisemiselt võõras tunne, peeglist endale võõras, fotodelt võõras, vahel ka ümbritsev võõras. Moondunud ei ole midagi, lihtsalt selline veider võõras tunne ja tuim olen ka seesmiselt. Raviks praegu viies kuu Seroxati 20 mg ja 2 korda päevas veerand tbl Rivotrili. Ärevust on ka siiani üksjagu tunda, paanikahoogusid enam pole. Te soovitasite proovida Rispenit, rääkisisn ka oma arstiga seda, ta nõustus ja saigi proovitud. Paraku ei talunud ma seda- meeletud peavalud (kiirabi käis kodus süstimas), oksendasin ja pehmelt öeldes pilves olin. Raviannus oli 1 mg. Nüüd ongi siis jälle nii, et edasi ei oska. Kas lasta asjadel omasoodu minna ja vaadata, mis aeg teeb, või veel mingeid rohtusid proovida, sest ausalt öeldes niimoodi ma elada ei taha:(. Praegu elan oma elu edasi- käin tööl, lõpetan ülikooli, jalutan palju perega ja üksi, käime ka pidudel. Ühesõnaga elan oma elu hambad ristis edasi aga ei tea kaua jaksan enam, tahan nii väga seda tavalist enda tunnet tagasi. Palun andke nõu

LUgupidamisega
S.L

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Pidage oma ravitohtriga veelkord nõu. Muud rohud ära, Rispeni annus väike (1/2 e. 0,5 mg) või vähemgi veel. Ravitohter tunneb Teie lugu ja seega info temal parim. Ka AD osas saab muudatusi teha.
Koostöö psühhiaatriga. Kindlasti leiate üheskoos sobiliku variandi.
Harjutused on igal juhul kasulikud. Saate probleemist jagu.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet