56 aastase naise probleemid 26.06.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere ! See kõik on kestnud juba pea 2 aastat(oktoobris).Jutt on minu emast,kelle käitumine järjest ohtlikumaks ja ettearvamatumaks on muutumas.
Kõik algas peale vanaema surma(kes eluaeg elas koos ema-isa ühe katuse all),nimelt 1 aasta peale vanaema surma.Sel surma-aastapäeval avastas ema ,et isa äkki petab teda ja on eluaeg petnud,rääkis kõigile ,kuidas asi on toimunud ja äkki juba mitu aastat .Õhtul läks asi eriti hulluks ,püüdis kätt enda elu külge panna ,kuid isa sattus peale.Sellest ajast peale on emal kummalised käitumishäired,süüdistab kõike (et kõik vahivad teda ja irvitavad,tahavad narkootikume sokutada(eelkõige isale) jne. Saime ta kuidagi psühhiaatria haiglasse meelitada, viibis seal 1 ööpäeva,kuid seal suutis ta arste veenda ,et tal pole häda midagi ,et teda hoitakse seal ilmaaegu ja saigi selle jutuga sealt välja.Arstidele lubas ,et hakkab ravimeid võtma aga koju jõudes hävitas kõik rohud. Mõni aeg oli rahulik,kuid nüüd järjest tihedamini tekkivad tal sellised märatsemis hood,loobib ja lööb täie jõuga kõiki ,kes ette jäävad.Ähvardab ennast tappa ja ka teisi ,kes teda takistada püüvad.Viimati lubas end bensiiniga ülevalada (bensiinikanister ja tikud olid käes).Oleme kõik suures mures,arsti juurde keeldub minemast.Kummalisel kombel suudab ta kiiresti ümberlülitada ja peale hoogu on jällegi normaalse inimese jutuga.Mind huvitab ,et kuidas me saaksime teda aidata,vägisi haiglasse viia???

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vajab ravi. Ravimid olemas. Pidada nõu teda ravinud tohtriga või siis Dispanseri tohtriga ravi-hospitaliseerimise küsimuses. Võimalused olemas.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet