Pealtkuulamis-jälitamismaania. 08.05.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ma olen väga mures oma 65 aastase ema pärast. Pea aasta räägib ta, kuidas teda igal pool jälgitakse, tema kõnesid pealt kuulatakse, tema asju varastatakse.Igal pool ümbritsevad teda inimesed pealtkuulamisaparaatidega. Keegi jälgib teda maja ümber,kuuleb hääli
oma kõrvades jne.jne. Ma muudkui püüan selgitada, et selline asi pole võimalik, aga üha rohkem ma märkan, et ta ei usu mind niikuinii. Arvab,et ma tahan teda hulluks
tembeldada ja tema varandust endale saada.
Teie vastuseid analoogsetele probleemidele lugedes saan aru,et tegemist on mingi skisofreenia vormiga ja tänapaäeval on head
rohud,et seda ravida. Kuid minu küsimus on: KUIDAS AIDATA INIMEST
SELLISES OLUKORRAS KUS TA ARSTI JUURDE EI OLE NÕUS MINEMA?
KAS TÕESTI TULEB OODATA KUNI OLUKORD NÕUAB KIIRABI KOHALE-
KUTSUMIST? Olen täiesti nõutu mida teha...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

See ei ole skisofreenia, vanuselised muutused annavad selliseid häireid. Peretohtri kaudu saab probleemile läheneda - ta ju südame-veresoonkonna probleeme tunnistab ja neid ravimas käib.
Pidage nõu peretohtriga.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet