Mari 05.05.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ei tea enam mida oma sõbrannaga teha. Olen alla andmas ja vaatan kuidas ta oma elu purustab.
Kõik sai alguse jaanuari kuust. Alates sellest ajast on teda vaevanud surma mõtted, pidevad puudumised koolist. Õpetajatele ja vanematele valetab. Vanemad arvavad, et ta on koolis õpetajad jällegi et on haige. Kes tõtt teab? Mina ja tema. Kuid ta ON haige. Midagi psüühikaga?
Üha rohkem me vaidleme kuna mina püüan tema elu jälle endiseks muuta. ( sõpradega väljas käimine, tantsimine, korralikult sööks, ei nutaks, tunneks elust rõõmu)
Tema aga nutab ennast igal õhtul magama. Mõtleb sellele, et mis tunne oleks temal kui keegi lähedastest ära sureks või mõtleb et nad ei tohiks surra aga surevad kuid millal.
Ma ei ole teda enam 3 nädalat näinud. Püüab kooli lõpetada (mis läheb üle kändude), vanemad ei saa midagi aru ( kuidas saavad olla nii pimedad vanemad??) Ja mis veel hullem, ta ise arvab et tal on kõik korras. Et elu peabki selline olema. Ja see tema kinnisidee, et ta on paks. Istub ja näljutab ennast. Midagi ei söö peale banaani päevas( kuid ehk on midagi 3 nädalaga muutunud, tõesti ei tea).
Lihtsalt enam ei suuda, igatsen teda ja tahan et ta oleks jälle endine, kummaline kuid endine.
Kuidas saaksin teda aidata kui ta probleemi ei tunnista ja perearst juures eriti ei käi kuna on häbelik neiu. Ja mida tema vanematega teha? Ise arvan, et minust pole mingit kasu, kas peaksin talle igaveseks selja keerama? 9 aastat parimad sõbrad olnud ja nüüd üks meist...

Ette tänades, Mari

Päikest Teile.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mari,
oled v. tubli, et Sõbranna eest hoolitsed, muretsed.
Teata sellest Sõbranna klassijuhtajale (õpetajale) ning tema juba räägib edasi Lapsevanemale. Nii on asi kõige korrektsem.
Võite koos ( Sinu saatmisel) ka psühhiaatri jutule minna, saatekirja vaja ei ole.
Kõike head,
Jüri o.-M. Ennet