neuroos 05.04.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Viimaste kuude jooksul on tekkinud silmade alla tursed(kotid). perearsti esialgne diagnoos oli, et need tulevad neuroosist. Olen küll tundlik ja ergu närvikavaga inimene (37.a.naine) ja elanud elus igasuguseid asju läbi, saanud psühholoogilist nõustamist ja tulen oma eluga toime. Aga et silmatursed neuroosist tekkivad? Võib see nii olla?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Magamatus ja suured närvipinged muudavad kindlasti kaunisnägu veidi vähem kaunimaks, isegi magamatuse turseid võib see esile kutsuda. Silmade alused tursed vajavad ka neerude/uriini valdkonna uuringut. Mida uuringud näitavad?
Raviarstiga koostöös leiate õiged lahendid.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet