Kohanemisraskus 21.02.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Minul on selline probleem,et mul psühhiaater diagnoosis F43.21
Ma olen selline paranoiline isik,et oletan endal olevat igasugu asju veel.
Ma uurin igalpoolt igasugu infot,selle kohta,milline ma olen.
Ja kuigi mul on selline kohanemisraskus..ma nagu ei tea mida peale hakata. Okei,väljas ma nüüd juba täitsa julgen käia. Aga mulle ei meeldi see,et kui me kuskil baaris oleme näiteks,ei julge ma üksinda ostma minna. Ma ei julge minna tööd kuskile küsima. Ma ei julge siukseid asju,mis ajavad teised naerma.
Ma olen muuseas 17. Kunagi ma olin enesekindel inimene jne. Aga nüüd siis selline.. Ja mulle ei meeldi et olen selline. Selline muutustekartus,üksiolekuhirm teatus situatsioonides ja uutes olukordades hakkamasaamine mind hirmutabki.
Arst kirjutas mulle välja Citalec`i(vist oli nii)
Olen paar kuud võtnud ,aga miski ei paista mõjuvat...
Mida teha??Arstile ma ei taha sellest rääkida. Sest mul käivad koguaeg sellised mõtted läbi peast kui seal olen,et ta nagu ei usuks mind ja ta nagu ei suhtle minuga eriti üldse sellest.Korra küsib aint et kuidas mul läinud on.Vahel räägime pikemalt. Ma ei tea miks aga mul on mjngi paranoia,et ta ei usu mind ja nagu suunaks mid valele ravile või midagi sellist. Ma olen seal mitu aastat käinud!!Miks ma ikka selline olen?
Ma ei jaksa enam niimoodi elada.
Ma olen kohutavalt paranoiline.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kohanemishäire see nüüd küll ei ole (selle eespool nimetatud F43.21 järgi). Siis oleks "vajalik" kellegi lähedase surm või lähedasest lahkuminek või mingi raske haiguse avastamine jne - midagi "super-hullu." Eelkirjeldatud viitab rohkem ärevushäirete esinemisele või siis midagi muud.
vt minu eelnevaid soovitusi ärevushäirete, sundhirmude-foobiate kohta ja sealt leiad endale sobivaid võtteid ning harjutusi.
Oma tohtrile tuleb ikkagi kõik korralikult ära rääkida. Kui mingil põhjusel tohtriga "klappi" ei ole, siis valida mõni teine psühhiaater.
Oled tubli! Veelgi tublim - veidi sporti tehes ja veidi vähem baaris käies.
Baarijobusid on meil niigi palju ja sealt baarist võib selle pisiku - "baarijobu pisiku" kergesti saada ning haigestuda.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet