Pea on imelik otsas. 12.02.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, ma lõpetasin mingi nädal aega tagasi tsitalopraamtablettide ravi. Kõik oli nagu enam - vähem korras, kui paar päeva tagasi pruukisin alkoholi ja selest ajast peale on pea väga imelikuks muutunud. Kogu aeg kui pead pööran, käib nagu mingine plõks läbi. Täpselt selline tunne on, nagu magades ehmataks. Aga see on kogu aeg. Häirib. Kas see asi iseenesest juba üle ei peaks minema või on toimunud mingid muutused serotoniinitasemega peaajus?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Miks AD? Milline noorus? Alkoholi pits või toop? Mis veel tervisega?
Soovitan vestelda selle tohtriga, kes AD määras.
Põhimõtteliselt on pohmakas ikka päeva-kahega möödas.
Lugesin eile maksa tegevuse kohta:
1) tegeleb süsivesikute ja suhkru probleemidega, 2) rasva ja rasvhapete ja sapi küsimustega 3) valkude-amiinohapete ainevahetusega, 4) lümfi ja imuunsuse-haigustevastase võitluse küsimustega, 5) kahjulike ainete eraldamisega verest, 6) mõjutab hormonaalset süsteemi, on sellega tihedas koostöös, 7) ja peab "maadlema" ka üleliigse alkoholiga, mida inimene endale vabatahtlikult ja "suure tarkusega" tervistkahjustavalt tarbib. Alkoholi kuritarvitamise korral ei ole alkohol nö kerge maitseaine, vürts toidule või suhtlemisele, aga muutub, ütleksin, "krematooriumi vedelikuks" - kiirem laibastumine, parem põlemine.
Teie probleem ei ole muidugi alkohol, aga ka liigne (omakäeline) ravimite tarvitamine on maksale lisakoormuseks.
Looduslähedane ja tervislik eluviis - parim ravim ja ennetaja.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet