mure iseendaga-ebareaalsustunne kogu aeg 04.02.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

aastaid olnud peas ühel pool kiskuv valu/olemine.aegajalt siin siis seal.olen seda seostanud sellega et mul midagi viga.enne seda oli ka peatruma.
nüüd aga biovoolude uuring ja kompuutertomograaf uuring peast tehtud-viga pole midagi.arvatakse et kaelapinge lööb pähe või siis mõne närvikahjustus annab tunda aeg ajalt (traumatagajärjel).mulle aga ei jõua kohale et terve olen.arvan et endiselt et on midagi viga kuna aeg ajalt selline olemine ja et kohe juthub midagi.
võtsin ka AD -Ciralit -läks vist aga hullemaks.
kas peaksin teist AD proovima??kuidas endale selgeks teha et terve olen??ja et mitte midagi ei juhtu?
mõnda teraapiat äkki oskate soovitada??

suured tänud.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Arstirohtu Te praegu ei vaja. Kehaline aktiivsus (jalutuskäigud jm Teile meelepärane ja siis minu harjutus) ning korralik puhkus, soovitav ka lõõgastushetki päeval teha. Kaelapingete vähendamiseks on minu harjutusele lisaks ka: juuksehari ja sellega kukla piirkonda teha, omakäeliselt kaelalihaseid kergelt "triikida", kerged kaela harjutused (pea pöörded, kerged ringid jne - valus ei tohi olla).
Enesetunne ja -kindlus suurenevad oma üllaid eesmärke saavutades.
Uuringud viitavad ju aju/pea korrasolekule, seega - kaebused on subjektiivse iseloomuga. Meeldivate tegude positiivne kogemus "surub" neeb subjektiivsed kaebused eemale.
Autogeenset treeningutr võite proovida, jooga kergemaid harjutusi, Palve ja Meditatsioon on vägevad, aga sellega "areng" vajab kannatlikkust ja (enese)usku.
Vaadake mõnda lemmiala OM-l ja võtke seialt endale tegutsemisindu.
Heaks teraapiaks on tööteraapia, töö oma kutsealal ja Eestirahva heaks.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik? Teie arvamus võeti arvesse.

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Kas võin hulluks minna?

Olen juba pea 10 aastat aeg-ajalt kannatanud paanika ja ärevuse käes. Põhjuseks on lapsepõlvetraumad (alkoholism ja isa enesetapp). Enamasti saan oma hoogudega hakkama-korra proovisin ka AD- aga see ei ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ärevushäire ja sellega on Teil vaja tegeleda. Järjekindlalt. Päevik aitab. Kehaline tegevus annab baasi ja mudeli vaimseks tegevuseks. vt. varasemaid ärevushäire valdkonna soovitusi.
Head harjutamist, ...

Loe edasi

mure iseendaga

mul on niisugune lugu, et ma olen 24 aastane naine, 2 lapse ema. Mul on diagnoositud bipolaarne meeleoluhäire 2002. aastal, mistõttu ma olin ka psühhiaatriahaiglas ravil, 3 korda, esimest korda seoses ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Olete tubli, olete väga tubli, et Laste ja enda nimel selle alkohoolse kooselu lõpetasite. Tarkusesõnad on:
1) minevik on minevikus - sealt meenutada vaid head - sündisid lapsed.
2) Ei mineviku ...

Loe edasi

ebareaalsustunne

Palun öelge, millest võib olla tingitud pidev ebareaalsustunne. Kohati nii tugev, et on takistuseks igapäevase eluga hakkamasaamisel. Tarvitan ravimeid, betamaxi ja wellbutrini; kas see võib kuidagi olla ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ebareaalsustunne on väga laiamahuline. Millised on kaebused konkreetsemalt? Nimetatud rohud küll selliseid vaevusi ei tekita.
Kui Teiel aga antakse rohtu BETAMAKS, siis seda võtke küll kindlasti ...

Loe edasi

Hirm surma ees

Olen 37 aastane naine,Kogu aeg mõtlen,et äkki on mul vähk või mõni muu haigus.Ei julge enam perearsti juurde ka minna.See jahub kogu aeg,et mine psühhiaatri juurde,sul närvid korrast ära.Tegelikult on ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Äkki enam ei "jahuks" ja läheks psühhiaatri juurde!
Napsu (ka veini) võetakse vaid siis, kui kõik korras on. Mure ja probleemide korral on vaja kaine olla ja kainelt tegutseda.
OK! Ole Kaine! ...

Loe edasi

sisemine pinge

Tere, olen Teie juures käinud kunagi ja mul ikka ja sama mure, et on tohutu pinge kogu aeg ja pea on raske, ei suuda ennast lõdvaks lasta ja kui on palju rahvast siis tekib see pinge eriti aga tohutu soov ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tulge!
tel.: 56 463 830 ja lepime sobilikus ajas kokku.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: