mure iseendaga-ebareaalsustunne kogu aeg 04.02.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

aastaid olnud peas ühel pool kiskuv valu/olemine.aegajalt siin siis seal.olen seda seostanud sellega et mul midagi viga.enne seda oli ka peatruma.
nüüd aga biovoolude uuring ja kompuutertomograaf uuring peast tehtud-viga pole midagi.arvatakse et kaelapinge lööb pähe või siis mõne närvikahjustus annab tunda aeg ajalt (traumatagajärjel).mulle aga ei jõua kohale et terve olen.arvan et endiselt et on midagi viga kuna aeg ajalt selline olemine ja et kohe juthub midagi.
võtsin ka AD -Ciralit -läks vist aga hullemaks.
kas peaksin teist AD proovima??kuidas endale selgeks teha et terve olen??ja et mitte midagi ei juhtu?
mõnda teraapiat äkki oskate soovitada??

suured tänud.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Arstirohtu Te praegu ei vaja. Kehaline aktiivsus (jalutuskäigud jm Teile meelepärane ja siis minu harjutus) ning korralik puhkus, soovitav ka lõõgastushetki päeval teha. Kaelapingete vähendamiseks on minu harjutusele lisaks ka: juuksehari ja sellega kukla piirkonda teha, omakäeliselt kaelalihaseid kergelt "triikida", kerged kaela harjutused (pea pöörded, kerged ringid jne - valus ei tohi olla).
Enesetunne ja -kindlus suurenevad oma üllaid eesmärke saavutades.
Uuringud viitavad ju aju/pea korrasolekule, seega - kaebused on subjektiivse iseloomuga. Meeldivate tegude positiivne kogemus "surub" neeb subjektiivsed kaebused eemale.
Autogeenset treeningutr võite proovida, jooga kergemaid harjutusi, Palve ja Meditatsioon on vägevad, aga sellega "areng" vajab kannatlikkust ja (enese)usku.
Vaadake mõnda lemmiala OM-l ja võtke seialt endale tegutsemisindu.
Heaks teraapiaks on tööteraapia, töö oma kutsealal ja Eestirahva heaks.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet