Teadvuse hägustumine 11.01.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul on olnud juhtumeid, kus mu mõistus otsekui hägustub..kaob piir reaalsuse ja unenägude vahel..vahel ma ei mäleta kas asi oli unes või päriselt.Ma ei suuda oma mõtteid kontsentreerida.Olen nagu udus. Samuti on olnud nii, et teen ja ütlen asju mida ma endale teadvustan ja olen kindel et olen neid teinud ja öelnud, aga teised ütlevad et pole.. Vahel on jälle nii, et tuleb välja et ma olen öelnud ja teinud asju, mida ma ise ei mäleta...
Öelge, kas need võivad olla mingi algava vaimuhaiguse sümptomid? Või on asi stressis? Haigustest on mul diagnoositud sklerodermia(paikne, nahal). Muidu olen terve, 36 aastane naine.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Sellises küpses nooruses vaimuhaigus põhimõtteliselt enam ei teki. Hingevalu ja muid probleeme aga jätkub igale noorusele, ka Teile.
Tulge vastuvõtule, siis saab asju täpsustada ja soovitusi täpsemalt anda.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet