Depressioon ja kompulsiivne toitumishäire 13.12.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Arvan, et mul on päris tugevalt välja kujunenud kompulsiivne toitumishäire (kestnud umbes 4,5 aastat) ja depressioon. Olen otsinud abi psühholoogilt, kuid paranenud pole. Tunnen, et ei suuda elada täisväärtuslikku noore inimese elu (olen 20-aastane neiu): madal enesehinnang, kompleksid ja võimetus nende kahe probleemiga toime tulla tekitavad ka muudes valdkondades ebakindlust ja saamatust ning aina enam soovi lõplikult kõigest loobuda... Võib-olla siiski suudaks miski veel aidata? Kuna olete erapsühhiaater, siis kas ka Teie tegelete selliste probleemide lahendamisega või äkki oskate soovitada kedagi, kellel on toitumishäirete ja depressiooni ravimises pikaajalisemaid kogemusi? Kui palju maksab visiit erapsühhiaatri juurde (otsisin, aga selliseid andmeid vist eriti kirjas kusagil ei ole)? Soovin tõesti väga abi saada ning oleksin vastuste eest väga tänulik...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Toitumishäired ning depressioonid käivadki "paarisrakendis." Psühhiaatriakliinikus nii Tallinnas kui ka Tartus on toitumishäirete ravimiseks ka osakonnad (kui statsionaarne ravi peaks vajalikuks osutuma). Psühhiaatriakliinikute juures on ka psühholoogid. Ja haigekassa kaart toimib.
Tähtsam kui riigi- või erapsühhiaatri soovitus on nende soovituste rakendamine.
Hea ja väga hea tohtri vahe on selles, et väga hea tohtri soovitusi võetakse rohkem kuulda ja neid praktiseeritakse hoolikamalt. Tohtrilt saadud teadmised on tähtsad, veelgi tähtsam aga nende rakendamine.
Teadmised, mida me ei rakenda, ei olegi nagu meie jaoks olulised teadmised!
Enesehinnang paraneb jõudsalt siis, kui tegelete oma (mille suhtes soov, tahe, kiindumus, anne) alaga.
Mis on Teie ala?
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet