vangla ravi 22.09.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere selline küsimus, et kui inimene on vanglas no näiteks mingi 2 aastat ja enne seda mingi täielik kaabakas alkohoolik ja segab teiste elu tahtlikult et teised ei saa elada jne on väga vägivaldne ja ei jäta teiste hingi rahule,et kui ta välja tuleb kas inimene muutub või läheb hullemaks. Mul on prob. selles et ma olen mures et kui ta välja tuleb siis ta hakkab jälle laamendama teisi süüdistama, vägivalda kasutama. Ta teab et mul on närvid haiged aga tema kasutab seda ära et neid veel haigemaks teha ja nüüd saab varsti välja ma ei saa magada proovin kuidagi elu tema pärast sättida et psüühika häving väiksem oleks+mul on veel niikuiniii tuhat teist häda.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vangla on üks küsimuste ring, alkohol hoopis teine ja palju-palju hullem. Kui
"mingi 2 aastat ja enne seda mingi täielik kaabakas alkohoolik" karskuseteele ei asu, siis... head loota küll midagi ei ole. See "segab teiste elu tahtlikult et teised ei saa elada jne on väga vägivaldne ja ei jäta teiste hingi rahule" on iseloomulik ka kroonilisele alkoholismile.
Kui Ta tahab, siis on ravi võimalik. Kui aga põhjusi otsib, et selle ja sellepärast joon jne. - siis lood halvasti.
Inimene muutub vaid siis, kui ta muutuda tahab.
Teie uneprobleemide osas saab aidata perearst.
Kannatlikkust, kindlameelsust,
Jüri O.-M. Ennet