Agorafoobia 09.09.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere dr Ennet!

Aasta tagasi elasin läbi täieliku õudusunenäo. Ühel õhtul hakkas lihtsalt halb ja mees kutsus kiirabi. Arst tegi rahustava süsti, mis mind magama pani. Hommikul oli parem. Paari nädala pärast hakkas jälle halb (pea surises kuklast, jalad-käed värisesid ja minestushoog tuli peale), tuli jälle kiirabi. Järgmine hommik enam parem ei hakanud ja nii nädal aega järjest. Läksin psühhiaatri juurde, kes kirjutas mulle Cipralexi ja Lexotanili. Cipralexi võtsin 6 kuud ja Lexotanili kasutan vahel nüüdki, kui tunnen ennast halvasti (aitab väga hästi). Peale seda (arst nimetas ärevushäireks) ei julge ma enam üksi poes käia lastega jalutamas käia jne. Kas peaksin pöörduma jälle psühhiaatri poole ja hakkama jälle ravikuuri tegema. Sümtomite järgi oleks mul nagu agorafoobia. Olen sellest pidevast hirmutundest, et kõik jälle kordub juba väsinud. (Kiirabi arst väitis, et selliste haigushoogude tunnuseks võib olla ka kaelalihaste pinge, mis ei lase verel korralikult pähe voolata ja tekitab minestuse tunde).

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ärevushäirete osas meil siin soovitusi rohkelt olnud. Põhiprintsiip - Enneti ristkülik diagonaaliga ja "uued prillid". Alustuseks vaja veidi AD-te. Määrab psühhiaater.
Kus on probleemistiku juurestik? Mees? Suhted? Suguselts-järglased? Tööalane tegevustik?
Pihile, siis leiate End, siis leiate ka probleemi juurestiku, peajuure.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet