hull isa 28.08.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Selline küsimus, et isa tihtilugu karjub lihtsalt heast peast. Õega ei suuda me seda enam taluda. Aga seekord läks eriti hulluks. Tahtis lausa kallale tulla ja seejärel tagus maga toaukse ja lõhkus kõik toolid ja kõiksugu mööblit veel.
mida soovitaksite teha sellise inimsesga?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Närvilisuse põhjusi on palju: pinged tööl või siis töötus, pinged kodus, probleemid alkoholiga. Võib olla ka rida teisi põhjusi. Kui ema on käepärast, siis arutada temaga sellel teemal ja siis edasi nn rahulikel momentidel isaga võimalikke lahendeid otsida-leida. Ei tohi ise närvi minna, rahulik meel rahustab ka teisi. Peretohtri või siis psühhiaatri käest saab ka vajalikke rahusted.
Kui vanad te õekesega olete? Kas ema käeulatuses ja milline mõju temal isale on? Millised te ise oma käitumisega olete (suitsetate, "narkots", olete ilma teatamata kaua-kaua ära, ei aita kodutöödel jne.)?
Konkreetset soovitust saab anda kohtumisel, olude täpsustamisel.
Alustage emast ja papsi rahu-hetketest.
Olge tublid! Teile parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet