Puntras 15.08.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Paluksin mõnda head soovitust. Mul on sellel aastal käsil kolmas elukoht (varsti kolin neljandasse ja ükski kolimine pole rõõmuga käinud) ja teine töökoht (töökoha vahetus oli ka pigem vältimatu olukord, kuid see vahetus pole ka kõige paremini õnnestunud, kuna eelmine koht oli kaasaegsem (seal muutuste tõttu jätkata ei saanud) ja ise tahaks ühte kindlasse kaasaegsemasse asutusse, kuhu aga pakkumist parajasti polnud ja kuhu üldse raske saada). Olen täitsa kurb ja stressis. Puhkuse ajal oli söögiisu juba päris Ok, aga nüüd on jälle tugevalt langenud. Tahaks väga-väga stabiilset elu ja igatsen lähedasi inimesi. Aga elan üksi ja lähedased on kaugemal. Tahaksin, et oleks mõni tark otsus või asi, mis mu elu uuesti korda teeks. Kadestan neid, kellel on armastav mees ja rõõmsamelne perekond. Aga minul on väga mõrane ja üksildane tunne.

32-aastane naisterahvas

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tahaks väga-väga stabiilset elu ja igatsen lähedasi inimesi.
Siin asubki Teie hingerahu võti! Töökoha vahetused ja korteri muutmised on vaid probleemi "pinnavirvendused", nn lisa-sümptomid.
Selles valdkonnas ongi vaja otsused vastu võtta ja siis otsustavalt tegutseda.
Enesekindlat tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet