Paanikahäirete ja ärevushoogude ravi hüpnosiga 19.07.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Küsimus selline, 12 aastat olen kimpus paanikahäirete ja ärevushoogudega. Viimased 6 aastat ka vastavalt võimalustele ravinud, enne seda lihtsalt keegi ei diagnoodinud mulle paanikahäiret :)- (medikamendid ja teraapiad). 10 kuud tagasi raseduse ajal läks asi päris kehvaks. Nüüd juba laps sündinud. Olen homoöpaatiast abi saanud. "Paha" hakkab üsna harva, aga hirmust kuidagi lahti ei saa. Näit. istun autosse, et poodi või kuhu vaja sõita ja ... ei saa mindud, nii suur hirm on (selle ees et hakkab paha), nii et hakkan nutma ja jääbki sõitmata. Või tahaks jala minna kuhugi kaugemale kodust, aga lihtsalt ei julge, nii meeletu hirm on. Mis on teie arvamus, kas hüpnoosist võiks abi olla. Sisendades õnneliku lõpuga ettevõtmisi :), et näit. sõidan autoga teise linna otsa ja ei hakka halb jne, jne.? Olen kuulnud, et hüpnoos hoopis väga riskantne sellise probleemi puhul on, et kui siis ikkagi hakkab paha, siis pärast hüpnoosiravi pidi emotsionaalselt palju hullemini see üle elatama. Ette tänades.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Küsimus ei ole hüpnoosis või mõnes teises mõjutusvõttes. Küsimus on hoopiski selles, et saaksite Teile sobivaid juhiseid nii ravimite, psühhoteraapia kui ka psühhoregulatsiooni osas.
Psühhiaater aitab, minge vastuvõtule.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet