kaks küsimust 17.07.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 29a. naisterahvas. Viimasel ajal on tihti nii,et järsku hakkab nagu kõhus keerama ja seejärel peas hakkab kumisema ja õhku ei jätku. Siis käib üle keha selline vastik tunne üle,nagu mingi külma-kuuma laine. Sellest tekib selline nn."surmahirm". Paar korda olen selle tõttu minestanud ja on käinud ka kiirabi.Olen käinud perearstil,kuid midagi pole leitud. On tehtud erinevaid analüüse.Ainus mis on leitud,et veres näitab mingit põletikulist protsessi. Nüüd olen hakanud ka tundma kuidas süda justkui lööke vahele jätaks,mis tekitab väga ebameeldiva tunde.Selline asi toimub nii päevasel kui ka öisel ajal.
Veel on mul selline mure,et kui ma kodust lahkun pean ma tingimata mitu korda üle kontrollima teatud asju:kas vesi kinni,triikraud väljas jne. See ajab vahel täitsa hulluks.
Ei tea kas selle kirja põhjal on võimalik midagi soovitada, kuid jään vastust pikkisilmi ootama.
Ette tänades ja soovides Teile ilusat suve jätku:)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ärevushäired (esimene lugu) ja sundmõtted (teine probleemistik) on mõlemad ravitavad.
Psühhiaater aitab. Võite lugeda ka minu eelnevaid soovitusi ärevushäirete-paanikahoogude kohta ja ka foobiate küsimusi. Leidke sealt endale sobivad vahendid enda muutmiseks.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet