olen haige 28.06.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Olen väga haige inimene,sest pean kõiki teisi haigeks.Näiteks kohtan tänaval röövlit,kes on täiesti terve ja seletan talle,et raha saamiseks tuleb tööl käia,ühiskonnale midagi vastu anda,kui tarbida tahad.Raha ongi vahendiks tööde mõõtmiseks.Räägin ka töö juures juhtkonnale sama juttu,igaüks peab saama raha nii palju,kui ta on teinud.See et oled omanikuks saanud ebaseadusliku erastamisega ei anna õigust omale rohkem võtta,kui reaalselt raha sisse toovale seltkonnale maksta.Käisin riigikogus rääkimas,et parteisid pole vaja,valituks osutuvad enim hääli saanud kodanikud,kes asuvad siis rahva teenistusse jäädes ise tagasihoidlikeks.Erimeelsusi peaaegu et polegi,sest tasuta meditsiin kaasaarvatud hambaravi on elementaarselt esmatähtis.Haiguskindlustus kaotab mõtte,kui arstieetika järgi aidatakse kõiki sõltumata tema positsioonist ühiskonnas ja rahakotist.Käisin Niguliste kirikus ja ütlesin,et kiriku ukse peal pileteid müüa ei sobi.Kui piiblit ette loetakse püsti tõusta pole vaja,Jumal ei vaja austusavaldusi,ta ei ole inimene,kelle ees peab koogutama,kui tahad midagi saada.Haiged niiöelda normaalsed mu juttu ei usu,sest see on luul

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Inimühiskond ka ka "mitmes lõikes" haige, nn luulutamist on teatud valdkondades piisavalt palju. Eks need riigi-luulud peegelduvad ka inimhinges ja mõnel küllaltki südant valutama panevalt.
Järeldus:
a) teatud riigi-asju on ka vaja ravitseda, kohendada lihtrahva huvides (nn keeru(line)rahvas on niigi piruka juures),
b) isiklikku sügavat hingemuret ja muremõtteid ning personaalseid sundmõtteid, ülekaalukaid ideid on vaja ravitseda psühhiaatri juures. On häid rohte ka haiguslike luulude vastu.
Normi ja patoloogia probleem üldse, ühiskonnas aga eriti on parasjagu keeruline diagnoosida, ravida. Parasjagu ühist pingutust vajab ka ennetamine.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet