Antidepressandid/rahustid 26.04.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Mul on kaks küsimust. Mu perearst kirjutas mulle mingid tabletid välja, mis pidid olema rahustava toimega. Aga mul on tunne, et need muudavad mu ükskõikseks ja natuke liiga julgeks. Olen neid kasutanud alles 2 nädalat. Kas neil võib selline mõju olla või on mul endal midagi lahti selle koha pealt? Teiseks veel see, et kas on võimalik tavalistest palderjani tablettidest sõltuvusse jääda (ja see, et nad eriti kuidagi ei mõju)?
neiu(17)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Rahusteid mitmeid, millise rohu tohter kirjutas? Rohtude toime sõltub annusest, kogusest ja võtmise sagedusest. Annus peab olema selline, et seisund paraneks. Alati ei ole vaja tervet tabletti võtta, aitab ka 1/2, 1/3 või iseg 1/4 tbletist. Oleneb konkreetsest rohust.
Kaudses mõttes võib ka palderjanist "sõltuvusse" jääda - vaja on midagi muuta oma elus, et neid tilku-tablette ei oleks vaja võtta.
Koolineiuana on olulisemaid:
1) õigel ajal magama,
2) mõõdukal määral kehalisi harjutusi,
3) oma muremõtteid rääkida Emale, jagada oma muret.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet