sundliigutused 24.04.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul oli kuid kurk haige, nii et arvasin , et ei paranegi ja tekkis sügav depressioon ja unehäired. Tekkisid mitmesugused psühhosomaatilised häired, nagu neelamisraskused, valu põies jne. Nüüd olen 2-3 nädalat antidepressante juba saanud ja oleks nagu parem aga alles jäi (või hakkas domineerima) neelamiskramp, s.t. pidev neelatamine, mis mind aeg ajalt kummitab. Leiti küll paar päeva tagasi, et mul on suusoor ja muidugi see ka sellega seotud ja see tuleb ära ravida, kuid äkki saab ka kuidagi muudmoodi abi. Olen sellega tõesti hädas. Kas siin võiks aidata mingi sugestiiv- või nõelravi näiteks?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tehke kaela- ja õlalihaste lõõgastavaid harjutusi, jooge sooja jooki ning tehke leige veega kuristamisharjutusi eesmärgil - lõõgastada kõri-neelu lihaseid. Vältige ka pea-kaela sundasendeid.
Kui olete täiskasvanud inimene, siis võite ka väga väikese lonksu konjakiga kuristada - ühte lonksu seni, kuni vahutab. Alla ei neela, vahepeal hingate uut sissehingamist.
Konkreetseid juhiseid ikkag saate ravitohtrilt.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet