mure 01.04.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Probleem seisneb selles, et minu mees käib kasiinodes. Seda on ta nüüd ise ka tunnistanud. Ta mängib iga kord maha kogu oma palga ja kui kuskilt saab laenata siis ka selle raha. On ka pidevalt oma asju pandimajja viinud. Mina olen siis see inimene, kes seda vara käsib tal pandimajast välja ostab ja annan talle selleks raha. Seda on ta ka teinud, kuid iga kord kui ta telefoni vastu ei võta mitu tundi siis on mul jälle tunne, et ta on mängimas. Ka õhtuti jõuab ta päris hilja koju. Pidevalt mõtlen, et kas ta on nüüd jälle mängimas. Kui ta põhjendab mulle, et miks tal nii kaua läks või miks ei saanud telefonile vastata siis ma lihtsalt ei usu teda. Tahaksin väga teda uskuda ning tema probleemile ja ka enda omale lahenduse saada. Sest lihtsalt nii enam ei jõua. Alguses olin ma vihane ja tige ta peale, kuid nüüd pigem stressi kogu selle jama peale. Kodus kasvavad veel kaks päris pisikest last, kelle kuuldes me küll sellest proleemist ei räägi, kuid eks ka nemad tajuvad pinget. Ise nutan iga väikse asja pärast ning olen üldse väga närviliseks muutunud. Kas te oskate soovitada kuidas pean edasi tegutsema, millest alustama? Kelle juurde oma murega pöörduma? Ja ka psühhiaatritel on vastuvõtt tasuline ning mis hinnas umbes?
Ja kas stressi leevendamiseks on ka mingisugust käsimüügi ravimit?

Teid ette tänades,
murelik pereema

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Hasartmängud on rikkurite rikastumise parimaid vahendeid - ülikindel ja ülisuur kasum. Teisisõnu - Mängurile kõige kindlam viis oma väiksematest või suurematest rahakogustest ilma jääda. See on sõltuvus, see on haigus. Haigus vallandub võimaluste olemasolul: kasiinode ja raha (=rahakaart tastkus) olemasolul. Mängupõrgute arv ei ole lihtkodaniku reguleerida, rahakaardi saab aga küll abikaasa kätte anda. Seda esiteks. Teiseks, tuleb minna ravile. Nagu viinaravi, nii võtab ka mängusõltuvuse ravi piisavalt aega. Peate ka oma närvisüsteemi "turgutama" nii Laste, enda kui ka Mänguri huvides. Kui on haigekassa kaart, siis olete oma tasud riigifirmas kinni maksnud. Erapsühhiaatrite "taksid" on erinevad. Kui saate Mänguri ravile, siis hakkavad ka Teie pinged taanduma. Elu on mäng - oma õnnetuse või siis õnne peale mäng. Viimane variant on inimlikum.
Ühiskond hoiab kasiino-omanikke ja Mänguri mure on ta isiklik asi. Riik siin ei aita.
Jõudu õigele rajale suundumiseks,
Jüri O.-M. Ennet