depressioon ja sundmõtted 18.03.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

Mul juhtus selline asi, et vist "õppisin üle". PIngutasin sessil maksimaalselt,
ja läkski kõik väga hästi, aga pärast sessi tekkisid mul sundmõtted ja
unehäired, väike depressioon oli juba enne. Arst määras mulle raviks Seroxati, mida võtan päevas 1,5 tbl, olen seda tarvitanud u 3 nädalat, aga
mul enesetunne ei ole veel väga hea, ainult natukene on paranenud.
Kui kaua võtab aega, kuni sundmõtted kaovad ja depressioon kaob
Sundmõtted on mul täiesti mõttetud, aga lihtsalt tulevad kogu aeg tagasi,
kuigi nüüd rohtudega mitte nii palju enam.

Lugupidamisega, Kristi Tartust.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Üleõppimisega saadud tarkusetera: 1) korrastada töö- ja puhkerežiim, 2) õppida õppimist (metoodika, oluline-ebaoluline, ajagraafik).
Esiteks, korrastage seega põhjuslikud küsimused.
Teiseks, sundmõtete, meeleolu ja uneprobleemid vajavad tohtrirohu võtmist. Seroxat (paroxetini toimeainega rohud: Rexetin, Paroxetinhexal) on head ja siin varuge veidi kannatust e andke aega atra seada.
Kolmandaks, vt. une ja depressiooni valdkonna osas minu soovitusi.
Neljandaks, tehke kergemaid psühhoregulatsiooni võtteid.
Koostöös psühhiaatriga saate peatselt probleemist priiks.
Saime vabaks balti parunitest, rootsi ja vene valitsejatest, siis saate ammugi vabaks ka Teid vaevavatest sundmõtetest.
Tegutsege.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet